Arhiva 2018

Proglašenje sportiste godine grada Sombora

FC5 8359 1024x684Pomoćnica pokrajinskog sekretara Aranka Binder prisustvovala je proglašenju najboljih sportista i sportskih radnika za 2017. godinu u Somboru. Svečanost je upriličena 22. januara 2018. godine u zgradi pozorišta, u organizaciji Sportskog saveza Sombora. Program su pored sportista, sportskih radnika i dečijeg hora uveličali gosti, pre svega gradonačelnica Sombora gospođa Dušanka Golubović a među zvanicama su bili predsednik Sportskog saveza Srbije Davor Štefanek, član gradskog veća za sport grada Sombora Antonija Nađ Kosanović, generalni sekretar Sportskog saveza Vojvodine mr Mladen Stojšin, potpredsednik Olimpijskog komiteta Srbije Bogdan Obradović, profesor Marko Stojanović i mnogi drugi.

Aranka Binder je u obraćanju prisutnima posebno istakla izvanrednu saradnju sekretarijata sa Somborom, zahvaljujući izuzetnom zalaganju Antonije Nađ Kosanović. Pohvalila je uspehe somborskih sportista, čiji su rezultati ishod dugogodišnjeg stručnog rada sportskih radnika i pedagoga.

Nagradu Grand Prix je dobio Milan Jovetić prvak sveta u kuglanju, nagrada za najboljeg profesionalnog sportistu je pripala košarkašu Nikoli Jokiću a najbolji trener je Milan Marić, trener rvača u Rvačkom klubu „Radnički“ iz Sombora. Titulu najboljeg seniora je poneo Milan Jovetić – kuglanje, najboljom seniorkom je proglašena Marija Gajčin iz šaha, a seniorska ekipa godine je Kuglaški klub „Kordun“ iz Kljajićeva. Dobitnik nagrade za životno delo je Andrija Šil, član Aero kluba Sombor.