Javno slušanje na temu modeli dualnog obrazovanja

Zrenjanin, 10. februar 2017.

Skupština grada Zrenjanina održala je danas drugo javno slušanje, na temu Modeli dualnog obrazovanja. Uvođenje mehanizma javnog slušanja na lokalnom nivou sprovodi se u okviru projekta Programa Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP) i Narodne skupštine Republike Srbije „Jačanje nadzorne uloge i javnosti u radu Narodne skupštine - druga faza“, koji se sprovodi uz podršku Švajcarske agencije za saradnju i razvoj (SDC). Projekat predviđa podršku unapređenju učešća građana u radu lokalnih skupština, i prenos prakse javnih slušanja sa Narodne skupštine na lokalne skupstine.

- Izuzetno mi je zadovoljstvo što imam priliku da prisustvujem drugom javnom slušanju u Skupštini grada Zrenjanina, kao prvoj lokalnoj skupštini koja je pilotirala institut javnog slušanja - istakao je Stanisavljev. Dualno obrazovanje je tema od izuzetnog značaja za građane i rešavanje sistemskih problema u društvu, podsticanja politike dijaloga, odnosno politike razvoja zapošljavanja mladih.

Podelite vest

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn