Значајна инвестициона активност у општини Бечеј

18102019 Milicevic radna poseta Becej 16Потпредседник Покрајинске владе Ђорђе Милићевић посетио је данас Бечеј, где је почела реконструкција Зелене улице, инвестиција вредна око 135 милиона динара, коју заједнички финансирају Покрајинска влада са 93 милиона и Општина Бечеј са 42 милиона динара. У Зеленој улици, у дужини од једног километра, биће комплетно обновљен коловоз, паркинг, тротоар, бициклистичка стаза, јавна расвета. Како је истакнуто, Зелена улица је једна од најфреквентнијих улица у Бечеју, позната је по платанима, који ће бити сачувани, а зелене површине ће бити додатно обогаћене.

Мировић положио камен темељац за изградњу фискултурне сале у Белој Цркви

Radna poseta Ali Bunar i Bela Crkva 17Председник Покрајинске владе Игор Мировић положио је данас, у Белој Цркви, у Основној школи „Жарко Зрењанин“, камен темељац за изградњу фискултурне сале са пратећим садржајем која испуњава критеријуме за школска такмичења. Постојећа мала сала стара је 56 година и у наредним недељама биће започета и реконструкција овог објекта у коме никада није било грејања.

Спортска опрема и реквизити Основној школи „Доситеј Обрадовић“ у Иригу

11102019 Irig 0Покрајински секретар за спорт и омладину Владимир Батез обишао је данас ОШ „Доситеј Обрадовић“ у Иригу, где је путем конкурса ресорног секретаријата обезбеђена нова спортска опрема и реквизити за школску салу. Секретар Батез је том приликом истакао да је ова подршка у складу са приоритетима Покрајинског секретаријата за спорт и омладину, а то је улагање у спортску инфраструктуру у основним и средњим школама.

Комби возило и спортска опрема за спортисте са инвалидитетом

05102016 sajam 4 1Покрајински секретар за спорт и омладину Владимир Батез присуствовао је данас представљању пројекта „Социјална интеграција кроз параспорт – Parainspired!“, у оквиру кога су обезбеђени комби возило, 10 инвалидских колица и спортска опрема за тренинге спортиста са инвалидитетом. Укупна вредност ове донације износи 70 хиљада евра.