Сајам спорта организован у Оџацима по четврти пут

RvanjeСајам спорта који је одржан у Спортском центру Оџаци у оквиру манифестације 4. Дан спорта, окупио је неколико стотина деце која су вежбала и имала прилику да се упознају са различитим школама спортова. Представљени су фудбал, рукомет, кошарка, одбојка, тенис, стони тенис, борилачки спортови, ауто-мото спорт, плес и гимнастика, атлетика, шах, стрељаштво и спортски риболов.У презентацијама су учествовали клубови и спортска удружења из општине Оџаци. Организатор Спортски савез општине Оџаци је промовисао и своју Бесплатну школицу спорта, а у промоцији су учествовала деца из нижих разреда основних школа заједно са својим учитељима и тренерима ангажованим у овом програму.

Владимир Батез на Европском олимпијском фестивалу младих у Сарајеву

RvanjeВладимир Батез, покрајински секретар за спорт и омладину је на позив Соње Давидовић, министарке породице, омладине и спорта Републике Српске и њеног помоћника, Драгана Јаћимовића, боравио у Сарајеву на Европском олимпијском фестивалу младих „ЕJОФ 2019“. Током дводневне посете, покрајински секретар Батез је био специјални гост и једини представник Србије у делегацији Републике Српске на Церемонији свечаног отварања манифестације, на чијем је челу био Милорад Додик, председник председништва БиХ, који је и отворио смотру спортиста.

Нови Сад од 4. до 10. марта домаћин Европског првенства у рвању до 23 године

Rvanje

У уторак 5. фебруара 2019. године у Скупштини АП Војводине одржана је  конститутивна седница Организационог одбора Европског првенства у рвању до 23 године.  Европско првенство у рвању за такмичаре и такмичарке до 23 године биће одржано од 4. до 10. марта у новосадском "Спенсу", уз до сада пријављених 560 учесника из 37 земаља. То је потврђено данас на конститутивној седници Организационог одбора шампионата, на којој је Владимир Батез, покрајински секретар за спорт и омладину, изабран за председника, а Дарко Удовичић, помоћник министра омладине и спорта, Урош Кораћ из Олимпијског комитета Србије и Огњен Цвјетићанин, градски секретар за спорт, за потпредседнике.

Проглашење најбољих спортиста у Сомбору

fotografija 2 6Свечаност проглашења најбољих спортиста и спортских радника за 2018. годину је уприличена 28. јануара 2019. у згради Народног позоришта у Сомбору, у организацији Спортског Савеза града Сомбора. Покрајински секретаријат за спорт и омладину је представљала помоћница покрајинског секретара Аранка Биндер.

MOS  OKS    RZZS    SSS     logo2     logo ssv    PZZS    esavezi2        sportal org rs     fond za evropske poslove CMYK