Održano 11. Državno prvenstvo Specijalne Olimpijade Srbije

naslovna11. Državno prvenstvo Specijalne Olimpijade Srbije u ženskoj košarci „Novi Sad 2017“ održano je u nedelju, 03.12.2017. godine sa početkom u 9,00 časova u Novom Sadu u sportskoj sali Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja Univerziteta u Novom Sadu, na Đačkom igralištu. Pre početka takmičenja, ranije poznati košarkaš Vojvodine i Crvene Zvezde, sada predsednik Košarkaškog saveza Grada Novog Sada, Zlatko Bolić, pročitao je zakletvu sportista Specijalne Olimpijade Srbije koju su izgovorile sve prisutne sportistkinje, a koja glasi: „Dozvoli mi da pobedim, a ako ne mogu pobediti, dozvoli mi da budem hrabar u pokušaju!“

Učestvovalo je 10 ekipa iz sledećih gradova Srbije: Beograd, Novi Sad, Kragujevac, Pirot, Vranje, Leskovac, Zrenjanin, Kruševac, Jabuka i Pančevo. Organizator takmičenja je Specijalna Olimpijada Srbije, domaćin - organizator Sportsko društvo „Milan Petrović“ iz Novog Sada, a pokrovitelj Pokrajinski sekretarijat za sport i omladinu. Ekipe su kategorisane po kvalitetu igre u tri divizije, a ekipa SD „ Milan Petrović“ iz Novog Sada je u prvoj diviziji osvojila prvo mesto i time postigla izvanredan uspeh. U drugoj diviziji, prvo mesto osvojila je ekipa „Kliker“ iz Pančeva, a u trećoj diviziji ekipa „Bubamara“ iz Vranja. Ispred Pokrajinskog sekretarijata za sport i omladinu, takmičenju je prisustvovala pomoćnica pokrajinskog sekretara Aranka Binder, koja je dodelila medalje najboljima.