Одржан Инфо дан „Изабери своју будућност“ у Житишту

IMG 2059Помоћник покрајинског секретара за спорт и омладину Драган Милић присуствовао је презентацији последњег дела пројекта  Инфо дан „Изабери своју будућност“, која је одржана у четвртак, 22. маја, у ОШ „Свети Сава“ у Житишту и том приликом примио захвалницу за подршку пројекту. Овај јединствени пројекат подршке младима, реализује Канцеларија за младе општине Житиште уз подршку Покрајинског секретаријата за спорт и омладину и Општине Житиште.

Ова фаза пројекта подразумева представљање наставних програма и профила средњих школа ученицима завршних разреда основних школа и родитељима са циљем лакшег избора одговарајуће средње школе. Наставне програме и предности уписа различитих образовних профила представили су професори средњих школа из Зрењанина и Српске Црње.

Поред помоћника покрајинског секретара Драгана Милића,  ученике и родитеље поздравили су  и Ђорђе Жужа заменик председника општине Житиште, Снежана Вучуревић начелница Средњобанатског управног округа као и директорка ОШ „Свети Сава“ из Житишта Снежана Мајкић.

Ученицима је представљено шест средњих школа: Хемијско – прехрамбена и текстилна школа „Урош Предић“ из Зрењанина, Електротехничка и грађевинска школа „Никола Тесла“ из Зрењанина, Техничка школа из Зрењанина, Пољопривредна школа из Зрењанина, Зрењанинска гимназија, Средња школа „Ђура Јакшић“ из Српске Црње, и Дом ученика средњих школа „Ангелина Којић – Гина“.

Инфо дан „Изабери своју будућност“ је у протеклом периоду одржан и у школама у Банатском Карађорђеву и Српском Итебеју.