Драган Милић присуствовао седници Националног Савета за младе

20180917 111520У понедељак 17. септембра 2018. године  одржана је девета седница Националног Савета за младе у згради Палата Србије у Београду.  Испред Покрајинског секретаријата за спорт и омладину седници је присуствовао Драган Милић помоћник покрајинског секретара за спорт и омладину. Председник Савета за младе, министар омладине и спорта Вања Удовичић председавао је деветом седницом Савета за младе, на којој је размотрен Предлог Акционог плана за спровођење Националне стратегије за младе за период од 2018. до 2020. године након процеса јавних консултација.

Заменик покрајинског секретара за спорт и омладину на конференцији "У здравом телу здрав дух"

IMG61253

У среду 12. септембра 2018. године у Београду је одржана конференција „У здравом телу здрав дух“ у организацији Сталне конференције градова и општина (СКГО). Испред Покрајинског секретаријата за спорт и омладину конференцији је присуствовао заменик покрајинског секретара за спорт и омладину Љубомир Станисављев.

На конференцији је представљен концепт „Здравље у свим политикама“, којим  СКГО настоји да успостави партнерства за здравље што би требало да доведе до организованог и системског деловања локалне заједнице у унапређењу менталног и физичког здравља грађана.

Аранка Биндер на отварању “Куп-а Кикинде 2018”

IMG61253На паркету СРЦ "Језеро" је у суботу 8. септембра одржан 9. Међународни турнир у седећој одбојци “Куп Кикинде 2018”.
За организаторе турнира из ОКИ Феникс Кикинда је ово била посебно свечана прилика, јер ове године пуне 10 година рада и наглашавају да им је управо летос завршена најуспешнија сезона у историји клуба са поновљеном вицешампионском титулом у Првенству Србије и шампионском титулом у Првенству Мађарске.
Гости на свечаном отварању турнира су били: Миливој Лињачки, испред града Кикинде, Милорад Алексић, председник Спортског Савеза Кикинде, те прослављени спортисти Васа Мијић, као већ стални промотер турнира и почасни члан кикиндског клуба и Аранка Биндер, испред Покрајинског секретаријата за спорт и омладину. Они су честитали организатору јубилеј и пожелели такмичарима фер борбу, успех и пријатан боравак у Кикинди. У тим речима су изразили и искрену добру вољу и намеру да увек подрже и помогну овај турнир озбиљног реномеа и традиције.

Обавештење о расписивању конкурса за финансирање пројеката са циљем Aфирмације жена у спорту

Расписује се Конкурс за финансирање пројеката са циљем Афирмације жена у спорту, који је отворен од дана објављивања овог обавештења до 10. октобра 2018. године.
Укупан износ средстава по овом Конкурсу износи 4.000.000,00 динара.
Конкурс се објављује у дневном листу „Дневник“ и у „Службеном листу АП Војводине“ .
Комплетан текст Конкурса са условима, критеријумима и начином подношења пријава, можете погледати ОВДЕ.