Архива 2019. година

Владимир Батез посетио општине Мали Иђош и Врбас

IMG 9d5b7482e86c64deb746c75fa33f57f8 naslovnaУ среду 27. марта 2019. године Покрајински секретар за спорт и омладину Владимир Батез посетио је општине Мали Иђош и Врбас. Циљ посете јесте реализација пројекта „Подршка спортским и физичким активностима девојчица – ActiveGirls“, који суфинансира Европска унија кроз Interreg - IPA програм прекограничне сарадње Мађарска–Србија, са укупним буџетом од 210.865,04 евра, од чега средства Европске уније (ИПА) износе 179.235,28 евра. Испред покрајинског секретаријата за спорт и омладину посети је присуствовао и Марко Адамовић, самостални саветник за спорт и менаџер пројекта Active Girls.

У пројекат је директно укључено 6 општина са територије АП Војводине и то Нови Кнежевац, Чока, Мали Иђош, Врбас, Апатин И Оџаци. 6 основних школа из наведених општина ће бити комплетно опремљено спортским справама и реквизитима за часове физичког васпитања.

Госте из Секретаријата најпре је примио председник општине Мали Иђош Марко Лазић са сарадницима. Након радног састанка у Општини представници Секретаријата и Општине у обишли ОШ  „Вук Караџић“ из Ловћенца која ће бити опремљена спортским справама и реквизитима.

Након посете општини Мали Иђош делегација Секретаријата је посетила општину Врбас. Госте је примио председник општине Врбас Милан Глушац са сарадницима. Након радног састанка у Општини представници Секретаријата и Општине у обишли ОШ  „20. Октобар“ из Врбаса која ће такође бити опремљена спортским справама и реквизитима.

Ове посете општинама Мали Иђош и Врбас господин Батез искористио је да обиће и увери се у стање спортске инфраструктуре на територији поменутих општина како би се у наредном периоду, заједничким средствима, спортски објекти, а посебно школски спортски објекти санирали, адаптирали и опремили.

ГЛАВНЕ АКТИВНОСТИ НА ПРОЈЕКТУ:

1. ПОДРШКА ЛОКАЛНИХ САМОУПРАВА У ПРИКУПЉАЊУ ПОДАТАКА О ПРОГРАМИМА ЗА ДЕВОЈЧИЦЕ УЗРАСТА ОД 7 ДО 15 ГОДИНА КОЈЕ НУДЕ СПОРТСКЕ ОРГАНИЗАЦИЈЕ СА ЊИХОВИХ ТЕРИТОРИЈА
  2. ОРГАНИЗАЦИЈА ДВОДНЕВНИХ РАДИОНИЦА ЗА ПРОФЕСОРЕ ФИЗИЧКОГ ВАСПИТАЊА, СПОРТСКИХ СТРУЧЊАКА И ЕКСПЕРАТА
  3. ЧЕТВОРОДНЕВНИ КАМП ЗА ДЕВОЈЧИЦЕ У МАЂАРСКОЈ, У СЕНТЕШУ
  4. ЧЕТВОРОДНЕВНИ КАМП ЗА ДЕВОЈЧИЦЕ У СРБИЈИ, У АДИ
  5. ОПРЕМАЊЕ СВИХ 6 ШКОЛА СПОРТСКИМ СПРАВАМА И РЕКВИЗИТИМА ЗА ЧАСОВЕ ФИЗИЧКОГ ВАСПИТАЊА
  6. ОРГАНИЗАЦИЈА ПРОМОТИВНИХ ЧАСОВА ФИЗИЧКОГ ВАСПИТАЊА
  7. МЕНТОРИНГ ПРОГРАМ ЗА ДЕВОЈЧИЦЕ