Владимир Батез посетио општине Нови Кнежевац и Чока

IMG 9d5b7482e86c64deb746c75fa33f57f8 naslovnaУ четвртак 28. марта 2019. године Покрајински секретар за спорт и омладину Владимир Батез посетио је општине Нови Кнежевац и Чока. Циљ посете јесте реализација пројекта „Подршка спортским и физичким активностима девојчица – ActiveGirls“, који суфинансира Европска унија кроз Interreg - IPA програм прекограничне сарадње Мађарска–Србија, са укупним буџетом од 210.865,04 евра, од чега средства Европске уније (ИПА) износе 179.235,28 евра. Испред покрајинског секретаријата за спорт и омладину посети је присуствовао и Марко Адамовић, самостални саветник за спорт и менаџер пројекта Active Girls.

У пројекат је директно укључено 6 општина са територије АП Војводине и то Нови Кнежевац, Чока, Мали Иђош, Врбас, Апатин И Оџаци. 6 основних школа из наведених општина ће бити комплетно опремљено спортским справама и реквизитима за часове физичког васпитања.

У разговору са председником Општине Нови Кнежевац, др Радованом Уверићем, чланицом Општинског већа, Александром Ранковић и директорком Основне школе „Јован Јовановић Змај“, Светланом Тамаши Јевтић, Батез је нагласио да је подршка женском спорту један од приоритета у Програму развоја спорта у АП Војводини. Том приликом, заједно су присуствовали часу физичког васпитања ученика и ученица четвртог разреда у основној школи „Јован Јовановић Змај“ и прошетали спортским тереном на Смиљевачи, чију је изградњу током 2017. године, са два милиона динара, суфинансирао Покрајински секретаријат за спорт и омладину.

Такође, покрајински секретар Батез посетио је и основну школу „Др Тихомир Остојић“ у Остојићеву у општини Чока, где је пројекат прекограничне сарадње предочен директору те школе, Антонију Цицмилу, школском психологу, Валентини Стокић- Ракин и представницима локалне самоуправе, Михајлу Поповићу и Радовану Будодалчеву. Том приликом, такође су обишли лепо уређене учионице и школску салу са физичко васпитање као и терене на отвореном и предивно сређено школско двориште, где је уследило заједничко фотографисање са делом ученика и ученица и њиховим учитељицама и наставницима.

Ове посете општинама Нови Кнежевац и Чока господин Батез искористио је да обиће и увери се у стање спортске инфраструктуре на територији поменутих општина како би се у наредном периоду, заједничким средствима, спортски објекти, а посебно школски спортски објекти санирали, адаптирали и опремили.

ГЛАВНЕ АКТИВНОСТИ НА ПРОЈЕКТУ:

1. ПОДРШКА ЛОКАЛНИХ САМОУПРАВА У ПРИКУПЉАЊУ ПОДАТАКА О ПРОГРАМИМА ЗА ДЕВОЈЧИЦЕ УЗРАСТА ОД 7 ДО 15 ГОДИНА КОЈЕ НУДЕ СПОРТСКЕ ОРГАНИЗАЦИЈЕ СА ЊИХОВИХ ТЕРИТОРИЈА
  2. ОРГАНИЗАЦИЈА ДВОДНЕВНИХ РАДИОНИЦА ЗА ПРОФЕСОРЕ ФИЗИЧКОГ ВАСПИТАЊА, СПОРТСКИХ СТРУЧЊАКА И ЕКСПЕРАТА
  3. ЧЕТВОРОДНЕВНИ КАМП ЗА ДЕВОЈЧИЦЕ У МАЂАРСКОЈ, У СЕНТЕШУ
  4. ЧЕТВОРОДНЕВНИ КАМП ЗА ДЕВОЈЧИЦЕ У СРБИЈИ, У АДИ
  5. ОПРЕМАЊЕ СВИХ 6 ШКОЛА СПОРТСКИМ СПРАВАМА И РЕКВИЗИТИМА ЗА ЧАСОВЕ ФИЗИЧКОГ ВАСПИТАЊА
  6. ОРГАНИЗАЦИЈА ПРОМОТИВНИХ ЧАСОВА ФИЗИЧКОГ ВАСПИТАЊА
  7. МЕНТОРИНГ ПРОГРАМ ЗА ДЕВОЈЧИЦЕ